GUERLAIN PERFUMER
1,100 OLFACTORY CREATIONS SINCE 1828
Příběh neobyčejné kreativity, talentu a know-how. Guerlain parfuméři byli hlavou čichových kreací více než 2 století. Eau de Cologne Impériale, Shalimar, Habit Rouge, La Petite Robe Noire nebo dokonce L’Homme Idéal. Guerlain parfuméři složili jedny z nejkrásnějších děl v parfumerii.
KULTURA KRÁSY
Více než 2 století Guerlain miloval vše co se krásy týče. Nadšený z myšlenky každého tahu štětcem. Potěšen kreativním duchem svých děl. La Petite Robe Noire, L´homme Idéal, Terracotta, Météorites, Orchidée Impériale a Abeille Royale jsou dílem výjimečnosti.
VČELY
Včely, alchymisté přírody. Guerlain, alchymista krásy. Zakladatel Pierre-François-Pascal Guerlain vytvořil Eau de Cologne Impériale pro císařovnu Evženii k oslavě jejího sňatku s císařem Napoleonem III. Flakon byl ozdoben včelami, symbolem císařství. "Včelí" flakon se stal ikonou. Od té doby včely pronikly do historie a staly se symbolem Guerlain. Inspirují a zdobí nejkrásnější flakony a řídí nás k závazku udržitelného rozvoje.
VYTVOŘENO VE FRANCII
Od roku 1828 Guerlain stále zachovává svou produkci výrobků ve Francii. Tradice žije ve dvou významných továrnách: Orphin, kde se vyrábí veškeré vůně a La Ruche, která vytváří péči o pleť a dekorativní kosmetiku. Obě továrny jsou prolnuté uměleckým know-how a nepřekonatelnou technologií. Guerlain výjimečné know-how bylo vybráno a oceněno "Living Heritage Company"- francouzským ministerstvem pro ekonomii a průmysl.
VŮNĚ
Thierry Wasser je nyní pátý z generace významných Guerlain parfumérů. Cestuje po celém světě a hledá nejvzácnější přírodní materiály.
MAKE-UP
Make-up mistr Olivier Echaudemaison má unikátní talent vytvořit "must-have" produkty, které vyjadřují krásu každé ženy. Jeho tvůrčí zdatnost vytváří vlny v celém domě od roku 2000. Vyjadřuje rozsah svého talentu v nejrůznějších uměleckých disciplínách.
PÉČE O PLEŤ A VĚDECKÉ VÝZKUMY
Doktor Frédéric Bonté vede vědecký výzkum v Guerlain, kde týmy vědců studují jak dostat to nejlepší z přírody do nejlepších produktů v péči o pleť.
ODDANOST KRÁSE
"Protože krása je náš průvodce, protože svět je originální, protože planeta potřebuje být chráněna a protože bojování za tuto věc je naší odpovědností. Guerlain se bezvýhradně zaměřuje na udržitelný rozvoj. Ve jménu krásy se Guerlain zavázal k udržitelnějšímu světu".
LAURENT BOILLOT
Výkonný ředitel
NÁSLEDOVATEL ČTYŘ GENERACÍ THIERRY WASSER
Thierry Wasser je hodný nástupce čtyř generací parfumérů, kteří dohromady píšou kapitoly Guerlain parfumerského příběhu. Všechny z nich tak odlišné, ale zároveň tak výjimečné. Každý z nich vymyslel nebo znovu objevil vůně, které neustále zkoumají čichové vjemy.
JEAN-PAUL GUERLAIN
(NAROZEN V ROCE 1937)
Jean-Paul Guerlain měl přezdívku Marco Polo vůní. Miloval cestování a hodně času trávil sám na plantážích kde se nechal inspirovat. Byl tvrdohlavý, nedržel se trendů a rád vybočoval z řad. Vášnivý jezdec na koních a právě koňmi se nechal inspirovat k vytvoření vůně Habit Rouge. Při jedné ranní vyjížďce skrze svěží trávu dostal nápad k vůním Aqua Allegoria. Vytvořil také věhlasný Vétiver, Samsaru a mnoho dalších úspěšných vůní.
JACQUES GUERLAIN
(1874 – 1963)
Jacques Guerlain, jeden z nevýznamnějších nosů 20. století. Viděl vůně jako umění. Sběratel děl a přítel mnoha umělců. Vytvořil více než 400 kreací, které zahrnují i některé sto let staré vůně které měly mezinárodní úspěch (L’Heure Bleue, Shalimar, etc.). Našel domov pro Guerlain: 68, Champs-Elysées.
AIMÉ GUERLAIN
(1834 – 1910)
Dům Guerlain vynalezl moderní parfumerii v roce 1889. V tomto čase se všichni snažili napodobit vůně přírody. Aimé zlomil konvence a změnil historii vůní napořád. Jako první přinesl syntetické noty do přírodních kompozic. A zrodila se Jicky. Unikátní, omamná a znepokojující.
PIERRE-FRANCOIS-PASCAL GUERLAIN
(1798 – 1864)
Zakladatel Guerlain v roce 1828. Chemik, průzkumník a vynikající vynálezce. Jeho talent zajistil úspěch Guerlain. Za pouhých 50 let se stal "patentovaným parfumérem jejího veličenstva" císařovny Evženie. Zároveň se Guerlain stal nejuznávanějším domem mezi všemi domy v Evropě.

GUERLINADE

Thierry Wasser, hlavní parfumér Guerlain probádal celý svět v každém ročním období, aby získal přírodní a surové materiály na kterých si Guerlain tolik zakládá. Toto vyjádření ducha tvorby Guerlain je známé jako Guerlinade. Vyjadřuje odvahu umění, intenzivní koncentrace a kompaktní formule.

CALABRIAN BERGAMOT
TUSCAN IRIS
BULGARIAN ROSE
GRANDIFLORUM AND SAMBAC JASMINE
VANILLA FROM MADAGASCAR, INDIA OR TAHITI
SOUTH AMERICAN TONKA BEAN
UMĚNÍ ZDOBENÍ IKONICKÝCH FLAKONŮ
V továrnách Orphin, kde produkujeme vůně provádí tradiční řemeslné rituály "dámy u stolu". Jejich zručné ruce zdobí flakony rafinovanými technikami a používají voskové pečetě. Toto know-how umocňuje ještě větší charakter Guerlain flakonů, což je činí uměleckými.
VLASTNÍ DESIGN
Vůně je barvou duše, dojmem, který se stane součástí jedince. Snem každého je objevit dokonalou vůni: vůni, která vyjadřuje nekonečný rozdíl osobností a poskytuje unikátní uspokojení. V Guerlain je vybírání vlastní vůně tradicí datovanou od roku 1853. Guerlain byl označen za vynikajícího posluchače, dokonce i u těch nejrozmanitějších osobností. Jeho tradice pokračuje do dnes.
VYROBENO VE FRANCII
Během posledních dvaceti let se vůně Guerlain vyrábějí v továrně Orphin na okraji lesa Rambouillet. Tradiční zpracování je zde integrováno do účinnosti automatizovaných výrobních linek. 120 zaměstnanců společnosti pracuje společně na výrobě 1 milionu litrů "šťávy" a balení 13 milionů lahví každý rok. Všechno je "domácí" k extrémně vysokým standardům kvality a dokonalosti.